czwartek, 21 marca 2019

341. "Las potępionych" - Katarzyna Grabowska || RECENZJA PATRONACKA„Ktoś kiedyś powiedział, że miłość i nienawiść przeplatają się ze sobą. Nie mylił się. Teraz to wiem. Jeśli kocha się kogoś szczerze, tak z całego serca, to świadomość zdrady budzi najgłębsze pokłady nienawiści”.

Las potępionych stanowi kontynuację Magiiukrytej w kamieniu. Julia, którą mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie,uciekając przed niesprawiedliwym wyrokiem, zemstą Dewina, dzięki pomocyprzyjaciół rozpoczyna przeprawę przez Las Potępionych. Drzewa skrywają wsobie pewien sekret, który może wpłynąć na dalsze życie dziewczyny. Pozory,kłamstwa, nieporozumienia – nic nie jest oczywiste. Przepowiednia sprzed wiekówzaczyna się wypełniać. Bolesne rozstania, chwile zwątpienia, uczucie, którejest w stanie przezwyciężyć śmierć. Jaki los szykuje dla Julii przeznaczenie?Czy wreszcie odnajdzie drogę do domu? 

Katarzyna Grabowska po raz kolejny udowadnia, iż jej wyobraźnia nie ma granic. Historia stworzona przez autorkę posiada niebywały klimat, który absorbuje odbiorcę i nie pozwala oderwać się od kolejnych stron. Las potępionych to przede wszystkim powieść intrygująca, pełna tajemnic, intryg  i nagłych zwrotów akcji. Przyozdobiona magią, humorem i z nutą romantyzmu. 
„Czasem, aby nastał pokój, najpierw trzeba przejść przez burzę. Każda nawałnica kiedyś cichnie i świat rozkwita w ciszy”.
Bardzo podobała mi się kreacja bohaterów, która jest wyrazista, nienaganna i barwna. Katarzyna Grabowska stworzyła charaktery, które bez wątpienia mogłyby żyć tuż obok nas. Najważniejszą osobowością jest oczywiście Julia, dla której los nie bywa łaskawy. Bohaterka dość często musi zmagać się z przeciwnościami losu, a także z adoratorami, którzy zabiegają o jej uwagę i pragną serca Julii tylko dla siebie. Którego z nich wybierze? 

Las potępionych do bardzo dobra kontynuacja debiutanckiej książki Katarzyny Grabowskiej. To historia o życiu, śmierci, miłości, przyjaźni trudnych wyborach oraz walce z przeciwnościami losu. Autorka wyraziście uświadamia odbiorcy, iż choć nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli, to nie powinniśmy się poddawać. Utkana z tajemnic oraz intryg, że trudno jednoznacznie określić, kto jest tym dobrym i komu można ufać na tyle, by się nie zawieść. Serdecznie polecam!


 

GARŚĆ INFORMACJI O KSIĄŻCE 
Tytuł: "Las potępionych"
Autor: Katarzyna Grabowska
Cykl: Magia ukryta w kamieniu
Wydawnictwo: Videograf
Ilość stron: 496
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami 
Moja ocena: 7/10


Za możliwość przeczytania i patronowania 
książki dziękuję Wydawnictwu Videograf.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. ♥